0
Košík je prázdný
0

  MikroTik nový FW 7.13

  20.11.2023

  Společnost MikroTik představila svou nejnovější aktualizaci softwaru, verzi 7.13, která přináší řadu významných vylepšení a novinek pro uživatele jejich zařízení. Hlavním zaměřením této aktualizace je rozšíření a optimalizace bezdrátových funkcí, což signalizuje novou éru pro uživatele MikroTik zařízení.


  Nové balíčky bezdrátového připojení: Od 7.13 dochází k oddělení staršího balíčku bezdrátového připojení z balíčku routeros.npk a přejmenování balíčku wifiwave2 na wifi. Nový balíček wifi je nyní součástí balíčku routeros.npk.   


  Optimalizace využití místa: Základní funkce wifi jsou odděleny od ovladačů, čímž se snižuje využitý prostor na zařízení. Aktualizace automaticky zahrne nové balíčky.


  Kompatibilita s novými zařízeními: Nový balíček wifi je kompatibilní s více zařízeními, včetně těch s 802.11AC a ARM CPU. Umožňuje použití starých i nových balíčků wifi ve stejném zařízení pro lepší flexibilitu.


  Upozornění na aktualizaci softwaru: Vzhledem k novému balíčku wifi, RouterOS zobrazuje aktualizace pouze do verze 7.12 pro starší verze softwaru. Pro přístup k novějším verzím je nutné nejprve aktualizovat na verzi 7.12.